كدخبر: ۲۰۵۹
تاريخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نجف شناسی همراه با دانشگاهیان...
ظهر روز گذشته ۲۹ مرداد ۵ کاروان دانشگاهی از استان های قم ، اصفهان و گلستان در برنامه نجف شناسی شرکت کردند .

به گزارش خبرنگار اعزامی لبیک از نجف اشرف،یکی از بناها و مقبره هایی که در زیارت دوره ویژه دانشگاهیان در شهر مقدس نجف بازدید می شود؛ مرقد اثیب یمانی است که در قسمت جنوبی مقام امام زین العابدین(ع) و روبروی درب کنونی حرم(البته درب صحن حضرت زهرا(س) که هنوز راه اندازی نشده است) قرار گرفته است.

در حال حاضر این مرقد به همت ستاد بازسازی عتبات عالیات در حال بازسازی است، اما با هماهنگی هایی که ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با تولیت این مکان مقدس انجام داده، این مکان در زیارت دوره ویژه زائرین دانشگاهی هر روزه مورد بازدید و زیارت قرار می گیرد.

بنا براین گزارش ، ظهر روز گذشته ۲۹ مرداد ۵ کاروان دانشگاهی از استان های قم ، اصفهان و گلستان در برنامه نجف شناسی شرکت کردند .در این برنامه که به معرفی اماکن و علمای مدفون در نجف اشاره می شود ، حجت الاسلام والمسلمین تابان؛ راوی بعثه مقام معظم رهبری در برنامه روایتگری مصور فضایل و مناقب امیرالمومنین علی(ع) را به سمع و نظر حاضرین رساند.

وی ادامه داد: وقتی به شهر و دیارمان بر می گردیم اگر از ما سوال کنند برای ما از نجف چه سوغاتی آوردید؟باید بگوئیم بالاترین سوغاتی که نجف اشرف دارد ذکر فضایل آقا علی ابن ابی طالب(ع) است.

گفتنی است؛ این برنامه در روز دوم اقامت دانشگاهیان در نجف اشرف برگزار می شود. همچنین زائرین پس از زیارت مرقد اثیب یمانی به بازدید از کتابخانه آیت الله حکیم ، بازار حویش ، مرقد علامه امینی و بیت امام خمینی(ره)می پردازند.

در ادامه تصاویری از بازدید را مشاهده می کنید.مطالب مرتبط
* نام:
ايميل:
* نظر: